Геологический анализ грунта
Інженерно-геологічні дослідження
Одержання вихідних даних для розроблення проектів будівель і споруд та їх будівництва вимагає комплексного вивчення природних умов на місці будівництва. З цією метою й проводять інженерні вишукування, до складу яких входять інженерно-геодезичні, інженерно-гідрометеорологічні та інженерно-геологічні дослідження. Інженерно-геодезичні дослідження повинні забезпечити одержання топографічної основи (карти в горизонталях) із побудованими геодезичними мережами для ділянки, на котрій проводяться інженерно-геологічні дослідження. Інженерно-гідрометеорологічні дослідження мають дати відомості про річкову або морську гідрологію, а також кліматологію. Вимоги до всіх видів вишукувань регламентуються державними будівельними нормами.
Інженерно-геологічні дослідження повинні забезпечити комплексне вивчення інженерно-геологічних умов району (ділянки, майданчика, траси) будівництва, включаючи рельєф, геоморфологічні, сейсмічні, гідрогеологічні умови, геологічну будову, склад, стан і властивості ґрунтів, геологічні процеси і явища, зміни умов освоєних (забудованих) територій. Усі ці дослідження виконуються з метою отримання необхідних та достатніх матеріалів для складання прогнозу зміни інженерно-геологічних умов при будівництві й експлуатації підприємств, будівель і споруд, а також для обґрунтування проектування об’єктів з урахуванням раціонального використання та охорони геологічного середовища.
Інженерно-геологічні дослідження включають комплекси робіт: інженерно-геологічну рекогносцировку, інженерно-геологічну зйомку та інженерно-геологічну розвідку. Рекогносцировка може виконуватись як самостійний комплекс робіт або сумісно зі зйомкою чи розвідкою.
До складу інженерно-геологічних досліджень уходять:
-
збирання, обробка, аналіз та використання матеріалів досліджень попередніх років і даних про інженерно-геологічні умови;
-
маршрутні спостереження;
-
проходження гірських виробок;
-
геофізичні дослідження;
-
польові дослідження ґрунтів;
-
гідрогеологічні дослідження;
-
стаціонарні спостереження;
-
лабораторні дослідження ґрунтів;
-
обстеження ґрунтів основ існуючих будівель і споруд;
-
камеральна обробка матеріалів.
Необхідність виконання окремих видів робіт, умови їх замінності встановлюються в програмі досліджень залежно від стадійності проектування, складності інженерно-геологічних умов, характеру та класу відповідальності будівель і споруд, що проектуються. Програма інженерно-геологічних досліджень складається у вишукувальній організації на основі технічного завдання замовника й повинна включати найменування і місцезнаходження об’єкта, характеристику будівель та споруд, що проектуються, мету і завдання досліджень та інші дані, необхідні для їх проведення.
За результатами виконаних інженерно-геологічних досліджень складається технічний звіт, який містить дані, передбачені технічним завданням замовника й програмою досліджень.
Проектная документация (проекты)